Читаючи статті про зелену каву, ми нерідко знаходимо в них слова про її користь. Давайте спробуємо з'ясувати, чи існують протипоказання до зеленої кави для схуднення?
Зелена кава - тонізуючий напій. Чашка, випита з ранку, надає нам бадьорості, підвищує працездатність. Чай і кава у своєму складі мають однакову кількість кофеїну, але реакція організму на каву сильніша. Це пов'язано з тим, що адеїн і тонін, що містяться в чаї, зменшують дію кофеїну.
Незважаючи на усі позитивні відгуки і схвалення на адресу кави, слід враховувати, що кофеїн - це рослинний алкалоїд і у великих дозах є отрутою. У невеликих дозах він чинить тонізуючу дію на нервову систему, у великих - пригноблююче. Одноразовий прийом кави повинен містити не більше 0,25 г кофеїну (це приблизно 1,5-2 чайних ложки меленої кави).
Необхідно відмітити, що дія зеленої кави буває різною, все залежить від індивідуальних особливостей нервової системи людини. У одних людей від однієї чашки напою починає скажено битися серце, у інших підвищується нервова збудливість і з'являється безсоння, у третіх, навпаки, розвивається сонливість. Тому необхідно спостерігати за реакцією свого організму на дію зеленої кави і коригувати її прийом. Так, у разі безсоння остання чашка напою повинна випиватися за 6 годин до сну.
Але є і серйозніші протипоказання до зеленої кави для схуднення, здатної викликати різні побічні ефекти.
Строго протипоказаний прийом будь-якої кави при глаукомі, оскільки вона підвищує внутрішньоочний тиск.
Оскільки гіпертонія - це проблема усіх літніх людей, лікарі рекомендують їм утримуватися від прийому кави, особливо зеленої. Адже в неї зміст кофеїну більший.
Серйозним протипоказанням до зеленої кави для схуднення являється емоційна нестабільність. Збуджений стан після прийому кави зберігається біля 3-х годин і може викликати дискомфорт. Коли збудливий ефект проходить, настає стан пригноблення, як після вживання алкоголю. Нервовій, істеричній натурі слід виключити зелену каву з раціону.
Кава з молоком, потрапляючи в шлунок, утворює речовину казеїновий танат, здатне привести до порушення травлення.
Зелена кава підвищує кислотність в шлунку. З одного боку, це сприяє переварюванню їжі, з іншою є протипоказанням для хворих гастритом з підвищеною кислотністю і виразком. Такі різні властивості зеленої кави.
Незважаючи на стереотипну думку, що склалася, що регулярне вживання зеленої кави є поганою звичкою, сучасна наука відмічає, що протипоказання до зеленої кави для схуднення мінімальні. Вона не дає побічних дій для серцево-судинної системи, вуглеводного обміну, діяльності печінки і кишечника.
|